Портал рейтинговой оценки

  План сацыяльнай, выхаваўчай і ідэалагічнай работы

 ДУА “Мотальскі ВПК дзіцячы сад-сярэдняя школа”

 Іванаўскага раёна на II паўгоддзе 2020/2021 н. г.

 

Студзень

Ідэалагічнае, грамадзян- скае і патры- ятычнае выхаванне

 

 

1. Тыдзень фізікі

5-11

 

18-23.01

Настаўнікі фізікі

2. Турнір юных фізікаў

5-9

23.01

Бінько А.М., настаўнік фізікі

3. Гістарычнае падарожжа  “Замкі зямлі беларускай”        

6

23.01

Валынец С.М., бібліятэкар

4. Сустрэча з прадстаўнікамі прадпрыемстваў аг. Моталь

5-11

студзень

Марзан С.А., нам. дырэкт. па вых. раб.

Маральнае, прававое, этычнае і эстэтычнае выхаванне

1. Круглы стол “Законы школьнага жыцця”      

6

16.01

 

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

2. Піянерскі збор “Піянер ва ўсім прыклад”

5

 

23.01

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

3. Круглы стол “Духоўнасць – гэта…”

7

сту

дзень

Міховіч Т.М., класны кіраўнік 7 кл.

Выхаванне культуры

самапазн. і

самарэгул. асобы

1. Трэнінг “Канфлікт: прычыны і шляхі пераадолення”

8

 

16.01

 

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

2. Круглы стол “Жыць па закону гасціннасці”     

6

30.01

 

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

3. Дыскусія “Аб праваслаўных традыцыях у міжасобасных адносінах”

9

сту

дзень

Мінюк В.М., класны кіраўнік 9 кл.

Выхаванне культуры ЗЛЖ, бяспечнай жыццядзей- насці

 

1. Дзень здароўя “Добры дзень, зіма”

2-9

 

16.01

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

2. Адзіны дзень ведаў Правіл дарожнага руху

1-11

21.01

Класныя кіраўнікі

3. Дзень прафілактыкі грыпу

1-11

21.01

Класныя кіраўнікі

4. Першынства школы па валейболе сярод дзяўчынак

7-8

 

23.01

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

5. Першынства школы па лыжных гонках

5-11

30.01

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

Гендэрнае і сямейнае выхаванне

1. Рэйд “Падлетак”

 

23.01

СППС

2. Віртуальная экскурсія “Нараджэнне Хрыстова”

5

сту

дзень

Марзан І.М., класны кіраўнік 5 кл.

Працоўнае і прафесія-нальнае выхаванне, эканамічнае, экалагічнае,  выхаванне

1. Тыдзень крылатых сяброў

1-11

 

11-17.01

Класныя кіраўнікі

2. Акцыя “Пакарміце птушак”

1-11

 

 

Класныя кіраўнікі

3. Прэзентацыя “Нашы звонкагалосыя сябры птушкі”

3,4

16.01

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

4.Кансультацыйная гадзіна для вучняў і бацькоў “Прафесіянальнае будучае”

9,11

30.01

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

5. Працоўныя дэсанты па расчыстцы снегу 

5-11

 

 

Класныя кіраўнікі

Шосты школьны дзень

1. Дзень здароўя

2-11

16.01

Класныя кіраўнікі

2. Дзень цікавых спраў

5-11

23.01

Класныя кіраўнікі

3. Дзень карысных спраў

5-11

30.01

Класныя кіраўнікі

 

Люты

Ідэалагічнае, грамадзян-скае і патры-ятычнае выхаванне

1. Вечар сустрэчы з выпускнікамі

5-11

 

06.02

 

Лукашэвіч Н.Р.

Марзан С.А.

2.Месячнік абаронцы Айчыны

1-11

люты

Класныя кіраўнікі

3. Тыдзень юнага героя-антыфашыста

1-8

 

08-14.02

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

4. Урач. лінейка, прысв. Дню юнага героя-антыфашыста

5-8

 

08.02

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

5. Вусны часопіс “Гісторыя і культура роднага краю”

8

13.02

Валынец С.М., бібліятэкар

6. Ваенна-спартыўная гульня “Наперад, хлопчыкі”

5-8

 

13.02

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

7. Акцыя “Дзякуем салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

5-11

20.02

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

8. Турнір знаўцаў роднай мовы “Таямніцы роднай мовы”

5

20.02

Валынец С.М., бібліятэкар

9. Конкурс “Ану-ка, парни”

9-11

27.02

Вайтовіч В.В., наст. фіз. культ. і здароўя

10. Краяведчы турнір “Край мой – Брэстчына”

8

27.02

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

11. Сустрэча са старшынёй савета ветэранаў аг.Моталь

 

люты

Марзан С.А., нам. дырэкт. па вых. раб.

Маральнае, прававое, этычнае і эстэтычнае выхаванне

 

1. Муз. гасцёўня “Вечар школьных сяброў”

5-11

 

06.02

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

2. Піянерскі збор “Канвенцыя аб правах дзіцяці”

6

 

20.02

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

3. Занятак “Звычкі і адказнасць”

7

13.02

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

Выхаванне культуры

самапазн. і

самарэгул. асобы

1. Кансультацыя для дзяцей “Як заводзіць сяброў?”

5

06.02

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

2. Занятак з элем. трэнінгу “Хто ты: “рыба” ці “бервяно”?

8

06.02

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

3. Круглы стол  “Сила слова, или яд сквернословия”

8 “А”

13.02

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

4. Трэнінг зносін “Плюсы і мінусы рэальных і віртуальных зносін”

6

20.02

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

5. Круглы стол “Душа і духоўнасць у нас”

6

люты

Пташыц Н.І., класны кіраўнік 6 класа

Выхаванне культуры ЗЛЖ, бяспечнай жыццядзей-насці

 

1. Спаборніцтвы па біятлону “Снежны снайпер”

9-11

 

06.02

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

2. Свята здароўя “Дзень баскетбаліста”

 

2-4, 9-11

13.02

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

3.Адзіны дзень ведаў Правіл дарожнага руху

1-11

18.02

Класныя кіраўнікі

4. Зімовае мнагабор’е “Абаронца Айчыны”

 

10-11

20.02

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

5. Занятак “Сацыяльныя хвыаробы нашага часу”

10

20.02

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

Гендэрнае і сямейнае выхаванне

1. Дыспут “Сямейнае вых-нне і сямейныя традыцыі”

8

люты

Класныя кіраўнікі 8-ых кл.

2. Рэйд “Сям’я”

 

27.02

СППС

3. Дыскусія “Маральныя асновы ўзаемаадносін юнакоў і дзяўчат”

10

люты

Васілевіч Г.С., класны кіраўнік 10 класа

Працоўнае і прафесія-нальнае выхаванне, эканамічнае, экалагічнае,  выхаванне

1. Добраўпарадкаванне школьн. тэрыторыі, брацкай магілы, парка Перамогі

2-11

 

 

Класныя кіраўнікі

2. Шэфская дапамога састарэлым людзям

5-11

 

 

Класныя кіраўнікі

Шосты школьны дзень

1. Дзень сустрэч і ўспамінаў

5-11

06.02

Лукашэвіч Н.Р.,

Марзан С.А.

2. Дзень здароўя

2-11

13.02

Наст. фізкульт.

3. Дзень карысных спраў

5-11

20.02

Класныя кіраўнікі

4. Патрыятычны

5-11

27.02

Класныя кіраўнікі

      

Сакавік

Ідэалагічнае, грамадзян-скае і патры-ятычнае выхаванне

1. Агляд “Скарбы роднага краю, альбо Сем цудаў Беларусі”  

9

06.03

Валынец С.М., бібліятэкар

2. Святочнае мерапрыемства “Я – грамадзянін Беларусі”, прысвеч. Дню Канстытуцыі

7-11

 

13.03

 

Міховіч Т.М., кл. кіраўнік 7 класа

3. Акцыя “Мы – грамадзяне Рэспублікі Беларусь”

1-11

 

сакавік

 

Класныя кіраўнікі

4. Сустрэча са старшынёю Мотальскага сельвыканкама Піліповічам С.М.

8-11

сакавік

 

Марзан С.А., намеснік дырэктара па выхав. рабоце

Маральнае, прававое, этычнае і эстэтычнае выхаванне

 

1. Інтэрактыўная гульня “Правы і абавязкі”

5

 

13.03

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

2. Тыдзень дзіцячай кнігі

1-11

22.-28.03

Валынец С.М., бібліятэкар

3. Прэзентацыя “Гісторыя закладкі”  

27.03

Валынец С.М., бібліятэкар

4. Інтэрактыўная гульня “Галоўная кніга краіны”

8

27.03

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

5. Круглы стол “Чалавек і яго мараль”

5

сакавік

Марзан І.М., класны кіраўнік 5 кл.

6. Віртуальная экскурсія “Сем цудаў Беларусі”

6

сакавік

Пташыц Н.І., класны кіраўнік 6 кл.

7. Сустрэча з работнікамі суда і пракуратуры, камісіі па справах непаўналетніх

9-11

сакавік

 

Марзан С.А., намеснік дырэктара па вых. раб.

Выхаванне культуры

самапазн. і

самарэгул. асобы

1. Урок-практыкум «Умеем ли мы вежливо общаться?»

5

06.03

 

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

2. Занятак “Шлях да вяршыні”           

6

06.03

 

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

3. Занятак “Я – унікальная і непаўторная асоба”

5

13.03

 

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

4. Канс. гадзіна для вучняў “Хачу – магу – патрэбна”

8-11

20.03

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

Выхаванне культуры ЗЛЖ, бяспечнай жыццядзей-

насці

 

1.  Дзень барацьбы з наркотыкамі

 

 

01.03

 

Класныя кіраўнікі

2. Летняе мнагабор’е “Абаронца Айчыны”

10-11

06.03

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

3. Дзень здароўя “Імклівы мяч”

2 -11

 

13.03

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

4.  Час разваг “Наркотыкі – шлях у бездань”

10

13.03

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

5. Адзіны дзень ведаў Правіл дарожнага руху

1-11

18.03

Класныя кіраўнікі

6. Першынства школы па настольным тэнісе

5 -8

 

20.03

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

7. Першынства школы па настольным тэнісе

9 -11

 

27.03

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

8.Інфарм.-асветніцкая акцыя па фарм-ні навыкаў ЗЛЖ, прафілактыцы залежных паводзін “Я выбіраю жыццё”

5-11

сакавік

Класныя кіраўнікі

Гендэрнае і сямейнае выхаванне

1. Тыдзень падзякі мамам

1-11

02 - 08.03

Класныя кіраўнікі

2. Свята “Прыйшоў цудоўны дзень вясны”

1-5

05.03

Выхавальнікі 1-ых кл.

3. Конкурс “Ану, дзяўчаты!”         

5-9

 

06.03

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

4. Рэйд “Клопат”         

 

27.03

СППС

5. Урок духоўнасці “Мацярынства – таямніца з таямніц”

11

сакавік

Лукашэвіч Н.Р., класны кіраўнік 11 кл.

Працоўнае і прафесія-нальнае выхаванне, эканамічнае, экалагічнае,  выхаванне

1. Месячнік прафарыентацыі

1-11

 

сакавік

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

2. Кірмаш прафесій

7-11

20.03

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

3. Круглы стол “Кім быць, ці выбар будучай прафесіі”      

9

20.03

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

4. Акцыя “Мой чысты двор”

1-11

сакавік

Класныя кіраўнікі

5. Акцыя па збору макулатуры

1-11

 

сакавік

Класныя кіраўнікі

6. Пасадка дрэў і кустарнікаў

5-11

сакавік

Класныя кіраўнікі

Шосты школьны дзень

1. Дзень цікавых спраў

2-11

06.03

Слесарчук Н.Ю.

2. Дзень здароўя

2-11

13.03

Кавалёў М.Г.

3. Дзень прафесій

5-11

20.03

Класныя кіраўнікі

4. Дзень карысных спраў

5-11

27.03

Класныя кіраўнікі

 

     Красавік

Ідэалагічнае, грамадзян-скае і патры-ятычнае выхаванне

1. Сход членаў пярвічнай арганізацыі ГА “БРСМ”

8-11

 

08.04

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

2. Справаздачны збор дружыны

5-8

 

09.04

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

3. Прэзентацыя “Гарады Брэсцкай вобласці”

7

17.04

Валынец С.М., бібліятэкар

4. Прэзентацыя “Знакамітыя людзі Брэстчыны”

 9

24.04

Валынец С.М., бібліятэкар

5. Сустрэча з дэпутатам абласнога Савета дэпутатаў Шыкалаем М.С.

5-11

краса

вік

Марзан С.А., намеснік дырэктара па вых. раб.

Маральнае, прававое, этычнае і эстэтычнае выхаванне

 

1. Рэйд “Падлетак"

 

24.04

СППС

2. Круглы стол “Мастацтва быць чалавекам”

8

краса

вік

Класныя кіраўнікі

3. Сустрэча з прадстаўнікамі камісіі па справах непаўналетніх

 

краса

вік

Марзан С.А., намеснік дырэктара па вых. раб.

Выхаванне культуры

самапазн. і

самарэгул. асобы

1. Занятак “Я сябе люблю за …”

7

10.04

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

2. Круглы стол “Што такое сапраўднае сяброўства?”

7

17.04

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

3. Кансультацыйная гадзіна для вучняў і бацькоў  “Як падрыхтавацца да экзаменаў і зберагчы здароўе”

9,11

 

17.04

 

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

Выхаванне культуры ЗЛЖ, бяспечнай жыццядзейнасці

 

1. Сусветны дзень здароўя

1-11

07.04

Класныя кіраўнікі

2. Тыдзень здароўя

1-11

5-11.04

Класныя кіраўнікі

3. Дзень здароўя:

“Вас выклікае спартландыя”

Спартыўныя гульні

 

 

2-4

5-9

10.04

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

Класныя кіраўнікі

4. Адзіны дзень ведаў Правіл дарожнага руху

1-11

15.04

Класныя кіраўнікі

5. Спаборніцтвы “Алімпійскія надзеі”, “Спартыўная змена”

2-8

17.04

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

6. КТС “Шлях да здароўя”

1-5

23.04

Стасевіч Н.І., выхавальнік

7. Спаборніцтвы дзяржаўнага аздараўленчага комплексу “Фізічная дасканаласць”

9-11

24.04

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

8. Месячнік пажарнай бяспекі

1-11

  

краса вік

Марзан С.А., нам. дырэкт. па вых. раб.

9. Сустрэча з прадстаўнікамі МНС

 

краса

вік

Марзан С.А., нам. дырэкт. па вых. раб.

Гендэрнае і сямейнае выхаванне

1. Кансультацыя для бацькоў “Правілы сямейнага выхавання ў падлеткавы перыяд”

 

10.04

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

2. Акцыя “Дом без насілля”

 

18.04

СППС

3. Гульнёвая праграма “Хлопчыкі – восьмы цуд свету”

5

24.04

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

4. Дыспут “Асновы сямейнага свету”

9

краса

вік

Мінюк В.М., класны кіраўнік 9 кл.

5. Дыспут “Канфлікты ў сям’і”

10

краса

вік

Васілевіч Г.С., класны кіраўнік 10кл.

Працоўнае і прафесія-нальнае выхаванне, эканамічнае, экалагічнае,  выхаванне

1. Акцыя “Дзень Зямлі”

1-11

18.04

Класныя кіраўнікі

2. Тыдзень біялогіі

5-11

 

19-25.04

Пташыц Н.І.,  настаўнік біялогіі

3. Інтэлектуальна-пазнавальная гульня “Экалогія ў філалогіі”

7-11

24.04

Пташыц Н.І.,  настаўнік біялогіі

4. Прагляд фільмаў на экалагічную тэматыку

 

краса

вік

Марзан С.А., нам. дырэкт. па вых. раб.

Шосты школьны дзень

1. Дзень здароўя

5-11

10.04

Класныя кіраўнікі

2. Дзень Зямлі

5-11

17.04

Класныя кіраўнікі

3. Дзень цікавых спраў

7-11

24.04

Класныя кіраўнікі

 

       Май

Ідэалагічнае, грамадзян-скае і патры-ятычнае выхаванне

1. Дэкада Памяці

1-11

01-10.05

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

2. Прэзентацыя “Беларусь ваенная”

7

08.05

Валынец С.М., бібліятэкар

3. Літаратурна-музычная гасцёўня “Гэтых дзён не змоўкне слава”

5-9

 

08.05

 

Мароз А.М.,  класны кіраўнік 8 “А” кл.

4. Акцыя “Падарунак ветэрану”

5-8

 

08.05

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

5. Вахта Памяці

5-8

09.05

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

6. Мітынг, прысвечаны Дню Перамогі

1-11

 

09.05

 

Класныя кіраўнікі

7. Тыдзень Дзяржаўнага герба і Дзяржаўнага сцяга

1-11

 

03-09.05

Класныя кіраўнікі

8. Акцыя, прысвечаная Дню Дзяржаўнага герба і сцяга ”Квітней, Беларусь!”

1-11

 

май

 

Класныя кіраўнікі

9.  Тыдзень піянерскай дружбы

1-8

 

13-19.05

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

10. КТС “Развітанне з Букваром”

1-4

 

20.05

 

Класныя кіраўнікі 1-ых кл.

11. КТС “Развітанне з пачатковай школай”

1-4

 

21.05

 

Класныя кіраўнікі 4-ых кл.

12. Гульня-падарожжа “Востраў скарбаў”

5-8

22.05

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

13. Прагляд фільмаў на патрыятычную тэматыку

 

май

 

Марзан С.А., нам. дырэкт. па вых. раб.

Маральнае, прававое, этычнае і эстэтычнае выхаванне

 

1. Піянерскі збор “Твае абавязкі, чалавек”

7

 

15.05

 

Слесарчук Н.Ю., педагог-арганізатар

2. Літаратурн. віктарына “Па старонках прачытаных кніг”

5

29.05

Валынец С.М., бібліятэкар

3. Круглы стол “Асновы хрысц. культ. і правас. этыкі”

9

май

Мінюк В.М., класны кіраўнік 9 кл.

4. Сустрэча з работнікамі прав. органаў, работн. ДАІ

5-11

 

Пташыц С.П., 

Марзан С.А.

Выхаванне культуры

самапазн. і

самарэгул. асобы

1. Кансульт. час для вучняў “Як прайсці праз экзамен”

11

08.05

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

2. Занятак “Экзамен без стрэсу”

9

08.05

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

3. Кансульт. час для вучняў “Правілы паводзін у грамадскіх месцах”

5-11

29.05

Пташыц С.П., педагог сацыяльны

4. Канс. гадзіна “Навошта чалавеку правілы?”

5-11

29.05

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

Выхаванне культуры ЗЛЖ, бяспечнай жыццядзейнасці

 

1. Дзень здароўя. Алімпійскі дзень

5-11

08.05

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

2. Таварысцкая сустрэча па футболе

5-7

15.05

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

3.Адзіны дзень ведаў Правіл дарожнага руху

1-11

20.05

Класныя кіраўнікі

4. Дзень турыста

2-11

22.05

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

5. Таварысцкая сустрэча па футболе

8-11

29.05

 

Кавалёў М.Г., кіраўнік фізічнага выхавання

Гендэрнае і сямейнае выхаванне

1. Свята, прысв. Дню сям’і

1-11

15.05

Класныя кіраўнікі

2. Размова на тэму “Сям’я…”

11

15.05

Пташыц С.П., педагог  сацыяльны

3. Кансультацыйная гадзіна для бацькоў “Рыхтуемся ў школу”                        

 

15.05

Шыкалай А.М., педагог-псіхолаг

4. Рэйд “Клопат”

 

22.05

СППС

5. Дыспут “Сям’я. Законы яе захавання”

7

май

Міховіч Т.М., класны кіраўнік 7 кл.

6. Дыспут “Абарона правоў маладой сям’і”

11

май

Лукашэвіч Н.Р., класны кіраўнік 11 кл.

Працоўнае і прафесія-нальнае выхаванне, эканамічнае, экалагічнае,  выхаванне

1. Акцыя “Чысты двор”

 

2-11

 

Класныя кіраўнікі

2. Пасадка кветак на тэрыторыі школы

5-9

 

 

Наст. біялогіі

 

3. Добраўпарадкаванне парка Перамогі, вуліцы каля могілак, брацкай магілы

11

9

6

 

Класныя кіраўнікі

Шосты школьны дзень

1. Патрыятычны

1-11

08.05

Класныя кіраўнікі

2. Дзень цікавых спраў

2-11

15.05

Класныя кіраўнікі Настаўнікі фізкульт.

3. Дзень турыста

1-11

22.05

Класныя кіраўнікі

4. Дзень карысных спраў

5-9

29.05

Класныя кіраўнікі